Historie | PRECON s.r.o.


Historie

Historie společnosti PRECON je spojená se založením české obchodní společnosti PRECON s.r.o. v roce 2000. Společnost PRECON s.r.o. v roce 2015 změnila vlastnickou strukturu, kdy následně v roce 2016 získala od společnosti ProPS s.r.o. mandát k manažerskému vedení výrobního závodu ProPS – Vrchlabí. Zároveň se podílela na jeho transformaci na akciovou společnost ProPS Vrchlabí a.s.

V roce 2017 společnost PRECON s.r.o. realizovala akvizici společnosti ProPS Vrchlabí a.s. a včlenila ji do skupiny PRECON jako svojí dceřinou společnost pod jménem PRECON CABLES a.s. Tímto PRECON navázal na letitou kabelářskou tradici závodu ve Vrchlabí, která začínala jako dílčí součást KABLO Vrchlabí, pokračovala jako část provozu nkt cables a dále jako ProPS – výrobní závod Vrchlabí.

Dnes je tedy PRECON společnost s českým kapitálem, která je výrobcem a dodavatelem nízko i vysokonapěťových kabelů a vodičů s vysokou teplotní odolností, kabelové konfekce a elektroizolačních materiálů.

Milníky společnosti PRECON:
  • Rok 2000 - Založení společnosti PRECON s.r.o.
  • Rok 2016 - PRECON s.r.o. získal mandát k manažerskému vedení výrobního závodu ve Vrchlabí
  • Rok 2017 - PRECON s.r.o. dokončil akvizici společnosti PRECON CABLES a.s. – získal tak od společnosti ProPS s.r.o. všechny existující zákazníky i zaměstnance výrobního závodu (67 zam.) a výrobní know-how silikonových kabelů, speciálních kabelů, přívodních kabelů, kabelových svazků izolačních materiálů a kabelových svazků pro automotive segment.
  • 2017 – Společnosti PRECON s.r.o. a PRECON CABLES se spojily do jedné společnosti PRECON s.r.o.
  • 2018 - společnost PRECON s.r.o. se stala výrobcem kabelů s pryžovou izolací ve svém druhém závodě ve Velkém Meziříčí.
  • 2019 – Společnost PRECON s.r.o. vstoupila do Asociace kabelů a vodičů České republiky a Slovenské republiky
© 2024, PRECON s.r.o. www.precon.cz